برندینگ و کاربرد آن

برندینگ و کاربرد آن

برندینگ                             

برندینگ در واقع روندی است که طی آن به وسیله ی تبلیغاتی با سبک و سیاق خاص، تصویر و نام منحصربفردی از کالا را در اختیار خریدار می گذاریم. هدف برندینگ ایجاد حضوری اساسی، متفاوت و مستمر در بازار است که خریدارانی ثابت را جذب کرده و نگه دارد.

برندینگ مهم ترین بخش هر کسب و کاری است. در واقع برند شما عهدی است که شما با مشتریان خود می بندید. این برند به مشتریان شما می گوید که چه انتظاراتی می توانند از کالاها و خدمات شما داشته باشند و مهم تر آن که برندینگ، شما را از رقبایتان متمایز می کند. در واقع برند شما از اینکه که هستید و که می خواهید بشوید و مردم چه تصویری از شما در ذهن دارند نشات میگیرد.

در جهان پیشرفته امروزی مساله ترویج تبلیغ درست کالا یا خدمات مساله بسیار مهمی است. برندینگ راهی فوق العاده برای همین تبلیغ صحیح است چرا که مردم دنیای امروزی درگیر مشغله های روزمره شان هستند و نیازمند کسی هستند که کالای درست را با استفاده از راه های تبلیغاتی گیرا به آنها معرفی کند. اگر مردم از برند کالایی که تهیه کرده اند راضی باشند، تشویق می شوند که مجددا آن کالا را تهیه کنند و این گونه آن برند پا به عرصه پیشرفت می گذارد.

هویت برند بخش مهم یک کسب و کار است و باید با جنبه هایی از شرکت ادغام شود تا نمود ویژه و منحصر به فردی را ارائه دهد:

  • نام، لوگو، یا شعار شرکت
  • سر برگ شرکت
  • فرم های شرکت
  • مفاد و تبلیغات شرکت
  • امضاء
  • وب سایت
  • یونیفرم

شرکت ها تهیه کننده کالا هستند و مردم تهیه کننده برند

برندینگ

کالا توسط یک شرکت تولید می شود و توسط مصرف کننده در قبال پولی که می پردازد خریداری می شود. این در حالی است که برند با توجه به درک، انتظارات و تجربیات مصرف کننده کالا به وجود می آید. در واقع تمامی کالاها و خدمات یک شرکت زیر چتری تحت عنوان “برند” قرار می گیرند. برای مثال محصولات شرکت “تویوتا”خودروست. اینجا کالاها تماما زیر چتر برند تیوتا قرار می گیرند و هر کدام از کالاها برند مخصوص به خودش را دارد که آن کالا را از تمامی محصولات تولید شده شرکت تیوتا متمایز می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به این بحث و گفتگو بپیوندید؟
شما هم با سایر کاربران مشارکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *